اخبار و دستاوردهای گروه

IMAGE
چاپ يک عنوان کتاب توسط جناب آقاي دکتر آيت اللهي در بهار 1396
سه شنبه, 02 خرداد 1396
چاپ يک عنوان کتاب توسط جناب آقاي دکتر آيت اللهي در بهار 1396 عنوان : پاتولوژی مولکولی سرطان،  تالیف : آقای دکتر حسین آیت الهی و خانم دکتر... ادامه مطلب...
IMAGE
قدر داني از زحمات سرکار خانم دکتر فاطمه ابريشمي و بازنشستگي ايشان در ارديبهشت ماه 1396
یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396
قدر داني از زحمات سرکار خانم دکتر فاطمه ابريشمي و بازنشستگي ايشان در ارديبهشت ماه    1396 ادامه مطلب...
IMAGE
برگزيده شدن جناب آقاي دکتر محمدرضا کرامتي به عنوان استاد نمونه دانشگاه در ارديبهشت ماه 1396
جمعه, 01 ارديبهشت 1396
برگزيده شدن جناب آقاي دکتر محمدرضا کرامتي به عنوان استاد نمونه دانشگاه در ارديبهشت ماه 1396 ادامه مطلب...
IMAGE
ارتقا جناب آقاي دکترمحمد هادي صادقيان به مرتبه استادي در اسفند ماه 1395
پنج شنبه, 26 اسفند 1395
ارتقا جناب آقاي دکترمحمد هادي  صادقيان به مرتبه استادي در اسفند ماه 1395 ادامه مطلب...

تاریخچه گروه

تاریخچه گروه


 

گروه خون شناسی وبانک خون در سال 1383 به همت استاد گرامی سرکار خانم دکتر مهرانگیز راوریان تشکیل شد. با گذشت زمان و با تلاش اعضا محترم هیات علمی دلسوز آن همچون سرکار خانم دکتر فاطمه ابریشمی ، دکتر محمد رضا کرامتی ، دکتر محمد هادی صادقیان و دکتر حسین آیت اللهی  سیر صعودی را به طور مستمر طی کرد و هم اکنون تعداد زیادی دانشجو در مقاطع دستیاری کلینیکال پاتولوژی ، کارشناسی ارشد و کارشناسی علوم آزمایشگاهی داشته که هر سال با رتبه های بالا فارغ التحصیل و جذب مراکز آموزشی پژوهشی ودرمانی کشور می شوند. طیف فعالیت ها و خدمات ارائه شده در این گروه در سه زیرگروه کلی شامل :  1-فعالیت های آموزشی 2- فعالیت های پژوهشی  3-  خدمات درمانی   است.

در حال حاضر گروه علاوه بر آزمایشگاه های خون شناسی ، بانک خون ، انعقاد دارای آزمایشگاه پاتولوژی مولکولی و سیتوژنتیک و مرکز تحقیقات پاتولوژی مولکولی سرطان نیز میباشد.  اعضا محترم هیات علمی این گروه با توجه به تخصص و مهارت خود علاوه بر طراحی و اجرای طرح های مرتبط با علوم پایه آزمایشگاهی ، با اکثر گروه های بالینی در انجام طرح های تحقیقاتی همکاری نزدیک و پیوسته ای دارند .

 

     
  سخن مدیر گروه و معرفی رشته :

درسالهاي اخير همگام  با پيشرفت سايرعلوم و در مواردي سريعتر از دگر گرايشهاي پزشكي دچار تغييرات شگرفي در تشخيص و درمان بيماريهاي هماتولوژ‍يك بوي‍‍ژه بدخيمي هاي خوني بوده ايم. پيشرفتهاي ‍‍ژنتيكي و تا حدي ايمونوفنوتيپ افقي تازه در پاتوژنز، تشخيص و حتي روشهاي درماني اختلالات هماتوپويتيك در مقابل ديدمان گشوده است. علارغم اين پيشرفتها، ميزان بروز بدخيمي هاي هماتولوژي نسبت به گذشته بويژه در كشور سير صعودي داشته است. همين طور پيشرفتهاي ساير رشته هاي پزشكي نيازمان را به خون و فراورده هاي خوني افزايش داده است.

با توجه به اين گروه خون شناسي و بانک خون سعي دارد با ارايه خدمات بهينه آموزشي، پژوهشي و تشخيصي، به منظور توليد دانش، پرورش متخصصان، کارشناسان و پژوهشگران ز‍بده در حيطه علم هماتولوژي و طب انتقال خون گامي در نهايت در جهت ارتقاي سلامت بيماران بردارد.